Народилася дитина з ембріону, замороженого 16 років тому

На початку лютого цього року в Китаї світ побачив хлопчик, якого зачали за допомогою екстракорпорального запліднення з ембріону, замороженого 16 років тому.

Мамою незвичайної дитини стала 46-річна китаянка, яка не могла завагітніти природнім шляхом. Про своє безпліддя вона дізналася ще в молодості, але це не зупинило її бажання вирощувати власних дітей. У 2000-му році вона звернулася у клініку при Університеті імені Сунь Ятсена, що в місті Гуанчжоу, і процедура ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) дозволила їй народити сина.

Технологія ЕКЗ широко застосовується у всьому світі у випадках безпліддя. Під час процедури яйцеклітину дістають із організму жінки і запліднюють штучно в пробірці. Отриманий ембріон утримують в умовах інкубатора, де він розвивається протягом 2-5 днів. Після цього ембріон переносять до матки для подальшого розвитку.

Нещодавно Китай відмінив правило “одна сім’я – одна дитина” і багато людей поспішили скористатися нововведенням. Китаянка, що заморозила 18 ембріонів у 2000-му році, повернулася в клініку з проханням знову провести їй ЕКЗ на основі існуючого матеріалу. 

Лікарі розказали, що “розбудити” ембріон, який так довго “спав” було нелегко, однак план увінчався успіхом. Вагітність і самі роди пройшли без ускладнень і на світ з’явився цілком здоровий малюк. При народженні він важив 3,8 кг. Його 16-річний брат також здоровий і з радістю прийняв поповнення сімейства.

Вам також має сподобатись...