Білл Гейтс інвестує 2 мільярди на альтернативну енергію
Завдяки зусиллям Білла та Мелінди Гейтс такі захворювання, як малярія та поліомієліт, можуть назавжди зникнути у найближчі 15 років. Адже саме Гейтс у свій час створив за особисті кошти фонд боротьби з цими захворюваннями. У 2010-му році він залишив пост виконавчого директора корпорації Microsoft, щоби повністю сконцентруватися на благочинності. А тепер Білл Гейтс вирішив покращити ситуацію ще й в енергетичній галузі.
Глобальна енергетична криза привернула увагу Гейтса і тепер колишній голова Microsoft готовий поділитися зі світом своїм баченням вирішення цієї проблеми. А рішення бачиться йому у збільшенні фінансування науково-дослідницьких та дослідно-конструкторських розробок у сфері альтернативних джерел енергії. У своєму інтерв’ю представникам порталу The Atlantic Гейтс прямо заявив, що готовий виділити два мільярди доларів із особистих заощаджень, щоб прискорити впровадження інновацій в енергетичній сфері.
“Якщо, наприклад, говорити про проблему онкологічних захворювань, то на дослідження даної області щорічно виділяється близько 5 мільярдів доларів. Уряд США віднісся до цієї проблеми дуже серйозно, тому зараз активно йде розробка нових лікарських препаратів та методик лікування цієї страшної хвороби. В енергетиці ж ситуація набагато сумніша, тому що потрібні значно більші витрати. Останнє збільшення фінансування на розвиток енергетики відбулося ще за президентства Картера, а за Рейгана ці витрати знову були зменшені до попереднього рівня. Зараз США інвестують у цей напрямок близько 6 мільярдів доларів на рік, але цього явно не достатньо”.
Гейтс є прибічником теорії, згідно якої технологічний прорив у тій чи іншій сфері може бути досягнутий у максимально стиснені строки, але тільки за умови, що є гостра необхідність у подібних змінах. А необхідність таки існує, про що сигналізує щорічне збільшення викидів у атмосферу продуктів горіння природного палива, що призводить до постійного підвищення середньої температури Землі. З точки зору Гейтса, вже до 2050 року такі країни, як США та Китай, повинні знайти альтернативні джерела енергії, щоб скоротити об’єми викидів у атмосферу.