Лазерна бритва для гоління: робочий прототип (відео)
Лазерні технології розвиваються вже не один десяток років. Прийшовши до нас із наукової фантастики в реальний світ, вони міцно закріпились у нашому повсякденному житті. Але, не дивлячись на роки розробок та вдосконалень, один аспект, що пов’язаний з лазерними технологіями, все ж таки упущено. А де, питається, лазерні бритви? Лазерна депіляція існує – це факт. Але це інше. Для догляду за нашим тілом, а в особливості, за обличчям, нам, як і раніше, доводиться користуватися бритвами із металевими лезами. На щастя, найближчим часом все може змінитися.
На краудфандинговому майданчику Kickstarter стартував проект розробки лазерної бритви Skarp Laser Razor, де замість традиційного металевого леза бритва використовує лазер, що забезпечує неймовірно чисте гоління, а в якості бонусу ще й виключає наслідки подразнення шкіри, що властиві при використанні звичайних бритв.
Прототип технології лазерної бритви представила компанія Skarp Technologies із Каліфорнії. Хлопі хочуть зібрати 160 000 доларів (а зібрали вже більше 3 млн.), щоб перейти він концепту до виробництва.
«На перший погляд лазерна бритва виглядає як звичайна (хоч і вельми стильна). Але на цьому подібність закінчується. Основний же принцип бриття не змінювався останні 5000 років», — говориться в коментарях до проекту.
«Ми хочемо прогресу. Але для цього потрібно вибрати принципово новий підхід. Бритва Skarp зроблена з використанням технології IPL (інтенсивно пульсуючого світла), що розроблена керівником проекту Морганом Густавсоном ще у 1986 році і до цих пір застосовується в косметичній індустрії. А замість звичайно леза задіює маленький лазер, який забезпечує неймовірно чисте бриття. В порівнянні зі звичайними бритвами Skarp Razor має цілий ряд переваг»:
- Жодних царапин під час бриття;
- Жодних опіків;
- Жодних інфекцій;
- Немає зуду;
- Відсутність випадкових порізів;
- Жодного подразнення шкіри;
- Дуже легкий процес бриття;
- Не потрібно використовувати вокс та депілюючі креми;
- Дивовижно точне та гладке гоління;
- Недорога заміна картриджів;
- Мінімальне використання води;
- Екологічно чистий продукт.
Як же працює лазерна бритва? Хлопці зі Skarp Technologies виявили, що у всіх типів волосся присутні хромофори (особлива група атомів, що відповідає за колір волосся та поглинає електромагнітне випромінювання). При впливі на них, волосся видаляється.
Зроблена Skarp із алюмінієвого сплаву. Живиться бритва від однієї батарейки типу AAA, якої, впевнені виробники, вистачить на місяць роботи. Ресурс лазера при цьому складає 50 000 годин.
На сайті Kickstarter можна ознайомитися з більш детальною інформацією (а може й внести свій вклад у розвиток проекту).
За матеріалами kickstarter.com