Інтернет-цензура Китаю стала більш сучасною
Уряд Китаю контролював пресу країни протягом багатьох десятиріч, але велика аудиторія інтернету примусила його стати більш витонченим у своїй роботі.
У соціальних мережах 1,3 мільярди мешкаців Китаю мають можливість висловити свою думку, тому урядовці дійшли до того, що видаляли навіть ті вислови, які раніше були дозволені.
За даними дослідження, опублікованого в журналі Science, замість того, щоби забороняти всю критику уряду, цензори залишають багато негативних постів.
Все це робиться для придушення будь-яких повстань. Дослідники показують, що в країні критика держави та його керівників дозволена, але у той же час забороняється підтримка будь-якої опозиційної партії.
Уряд іноді навіть діє на фоні негативних настроїв, направлених на конкретних політиків, звільняють із займаних посад та роблять їх винними в таких ситуаціях.
Дослідники змогли отримати доступ до роботи китайських цензорів, створюючи власні еккаунти в соціальних мережах.
Їм тоді надали прямий доступ до програмного забезпечення цензорів, документації та служби підтримки клієнтів.
В центрі комуністичної держави десятки тисяч цензорів просіюються через пости, вирішуючи, що саме потрібно видаляти.
“Критика держави, його лідерів та їхньої політики зазвичай публікується, тоді як пости громадських діячів, набагато ймовірніше, що будуть закриті цензурою — незалежно від того, за державу вони, чи проти”, пишуть дослідники.
Блогери можуть бути як небажаними, так і подобатися керівництву Китаю, але будь-яке згадування про тривалий протест або мітинг на користь політики або лідера, будуть піддані цензурі.
Це станеться навіть, коли автор критикує сам мітинг.
Цензура зараз використовується, щоб закрити рота будь-якій спробі “породити створення мітингу з будь-якої причини — проти, у підтримку, або не пов’язаного із урядом”.
Ця робота може бути захоплюючою, виявляється, що інакомислення в мережі не тільки піддається цензурі, а й “використовується китайськими лідерами, щоби визначити, які чиновники не роблять своєї роботи із заспокоєння людей та повинні бути звільнені”.
Замість того, щоби бути більш вільними у своїх висловлюваннях, багато критиків Китаю використовуються, щоб створювати “злочинну інформацію” для урядовців, вчених та аналітиків державної політики.
Цензори також використовують іншу тактику. Вони створюють перешкоди за допомогою обмеженої кількості серверів, випускаючи пропаганду, отримуючи допомогу США та примушуючи веб-майстрів до самоцензури або перестати працювати.
Китай був залучений у тривале протиборство із Google, але в травні 2014 року він ініціював майже повну заборону на продукцію компанії напередодні 25-ї річниці протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році.