В Лондоні вибрали кращі фото природи за 2015 рік
На початку цього року у Великій Британії було започатковано конкурс The Royal Society Publishing photography competition для співробітників наукових друкованих видань, куди будь-хто із них може надіслати своє фото живої природи. На конкурс зразу ж надійшли численні роботи від професійних фотографів, біологів та вчених з усього світу. Під кінець року журі конкурсу підвело підсумки та вибрало 10 кращих робіт, які нагадають вам про те, наскільки дивовижна та багатогранна наша природа.
Перша робота німецького фотографа Клаудії Погореуц демонструє нам рифову акулу, що пливе, створюючи навколо себе живий коридор із дрібних рибин. Ці акули здатні годинами спокійно плисти поміж косяків риб, створюючи видимість, що їм немає діла до дрібноти, але потім вони роблять несподіваний ривок та захоплюють декілька рибок, що заметушилися.
Слідуючий знімок було зроблено британцем Ульріком Бауером. На ньому ви можете побачити листя папортника Salvinia Molesta, чия ворсиста поверхня влаштована таким чином, щоб максимально ефективно відштовхувати воду. Вчені часто беруть натхнення із природи, коли намагаються розробити водовідштовхуючі матеріали.
Дуже незвичайне фото німецького фотографа Марти Роббінс демонструє нам момент із сімейного побуту горил.
Дивовижний коралл Colpophyllia, чия поверхня своїм малюнком нагадує звилини людського мозку. Фото зроблено американським фотографом Еваном Д’Алессандро.
Замисленний бабауїн дуже сподобався журі конкурсу, тому автора цього знімку Давида Гагліо, що проживає у Південній Африці, не змогли залишити без нагороди.
Макрознімок паразитичного рачка, відомого як “рибна воша” або Argulus foliaceus. Ці створіння проколюють шкіру риб і повільно висмоктують із них кров, виділяючи при цьому отруйний секрет. Автор фотографії Стів Гшмейснер із Великої Британії.
Майстерство маскування. Фотографія італійця Фабіо Пупіна демонструє нам замасковану в піску карликову африканську гадюку.
А на фото іншого італійця, Люка Антоніо Маріно, ми бачимо, як капуцин за допомогою великого каменя намагається розбити товсту кору пальмового горіха.
Спеціальну нагороду отримав Хосе Хуан Ернандес Мартінес за це, здавалося б, неякісне фото. Та насправді, сфотографувати у русі цю швидкісну пташку Chlamydotis undulata, що мешкає на канарських островах, не так то вже й просто. І навіть такий знімок – це великий успіх для фотографа.
Ну а головний приз у цьому році дістався красивому фото, зробленому із дна невеликого озера, на якому ми бачимо багато головастиків, що пливуть у своїх справах. Автор цієї роботи – Берт Віллаерт, що проживає у Бельгії.