Робот-кухар Moley зможе замінити вас на кухні
Робот-повар, яким можна керувати зі смартфону, здатен приготувати смачну їжу за рецептами, котрі він сам завантажує із інтернету. Звучить та виглядає, наче сцена із фантастичного кіно, але сьогодні це вже реальність. І вже у 2017 році такий робот повинен надійти у продаж.
Конструкція складається із двох роботизованих рук-маніпуляторів, підвішених над кухонною плитою, та робочою поверхнею з раковиною. За вправністю роботизовані руки майже не поступаються людським рукам та працюють так само швидко, як і професійний шеф-кухар, підкорюючись вашим командам із iPhone.
Розроблена компанією Moley Robotics система, вже сподобалась керівництву NASA. Робот вміє поводитися практично зі всіма кухонними інструментами та технікою, вправно копіюючи рухи людини. Наприклад, на приготування супу-пюре із морепродуктів він витратить менше 30 хвилин.
24 з’єднання та 20 електромоторів дозволили роботу з точністю повторити рухи Тіма Андерсона, переможця британського кулінарного шоу MasterChef 2011. Рухи кухаря були наперед записані на камеру та завантажені у пам’ять машини.
Moley Robotics бачить майбутнє, у якому шеф-кухари продають свої рецепти власникам кухонних роботів. Однак, професійні кухари говорять, що робот обмежений у рухах і не зможе, наприклад, приготувати суші.
Можливо, з подрібненням та нарізкою продуктів робот порається добре, але я не впевнений, що йому вистачить вправності, щоб приготувати суші. Може він і зможе зробити добрі ролли, але принотувати нігірі-суші буде дуже і дуже непросто, — заявив виданню IBTimes суші-майстер із ресторану Kouzu, що у Лондоні.
Додаток для смартфону дозволяє керувати роботом дистанційно. За словами Moley Robotics, у споживацькій версії системи буде вбудований холодильник та міні-комора. У майбутньому маніпулятори будуть складати увесь брудний посуд не в раковину, а у посудомийну машину, якою також планують комплектувати систему.
Розробники робота говорять, що він може навчитися взаємодіяти із будь-якими приладами на кухні. За їх словами, йому достатньо буде тільки один раз показати, як це працює.
Майбутні версії робота будуть вчитися за допомогою камер захоплення рухів, а їх господарі зможуть обмінюватися навчальними матеріалами. Кухари ж зможуть заробляти гроші на продажі своїх фірмових рецептів приготування їжі через спеціальний онлайн-магазин.
Moley також турбується про безпеку тих, хто буде знаходитися поряд із роботом, який має справу із потенційно небезпечним кухонним приладдям. Слідуючим кроком стане встановлення захисного скла та протипожежної системи, що підвищить безпеку використання робота в одному приміщенні з дітьми або, коли нікого немає вдома. Експерти не виключають, що в майбутньому робот Moley може стати універсальним помічником в усіх домашніх справах.
Інженери Moley говорять, що майбутня версія може мати синтетичні руки, які робот зможе самостійно помити після роботи із рибою чи м’ясом.
Коли маніпулятори не використовуються, вони складаються, звільняючи місце над робочою поверхнею. Сам же робот вміщається у звичайних розмірів кухню.
Компанія планує розпочати масові продажі робота у 2017 році за ціною 10000 фунтів стерлінгів. Варто відмітити, що в цю ціну входять не тільки маніпулятори, а також і кухонна плита, мийка, робоча поверхня, та шафи. Нещодавнє дослідження газети The Times показало, що практично половина британців витрачає на кухонні меблі від 5 000 до 20 000 фунтів стерлінгів. Тож це не така вже й висока ціна за роботизовану кухню.