Виявлені підземні тунелі на Місяці
Нещодавно опубліковане дослідження Джея Мелоша та його колег із Університету Пердью (США) припускають наявність великих лавових каналів, що знаходяться під поверхнею природнього супутника нашої планети — Місяця. Дослідники вважають, що якщо такі канали дійсно існують на Місяці, то в майбутньому їх можна буде використовувати в якості сховища у рамках майбутніх місячних космічних місій.
Адаптовані астронавтами та космонавтами підземні канали зможуть вберегти людей від дії екстремальних космічних температур, радіації та потенційних падінь метеоритів.
В опублікованій роботі спеціаліст із Університету Пердью разом з колегами намагаються пояснити, що коли на супутнику Землі відбувалася вулканічна активність, з-під поверхні Місяця почала вириватися лава, краї утворених лавових каналів згодом застигли та утворили тверду кору. Коли виверження припинилося, утворена лавова кора залишилася на місці та сформувала особливі тунелі. І якщо врахувати, що інтенсивність та об’єми цих вивержень були різними, то й тунелі утворилися різноманітних форм та розмірів.
Вчені відмічають, що утворення лавових каналів, чи тунелів, як їх ще називають, існують і на нашій планеті. Джей Мелош з колегами вважають, що так як гравітація Місяця набагато нижча земної, то під поверхнею супутника могли утворитися дійсно величезні канали.
“Гравітація на Місяці значно нижча і місячній породі не доводиться переносити аналогічні земним вплив погодних умов та ерозії. В теорії величезні лавові канали — достатньо великі для того, щоб розмістити всередині них цілі міста — дійсно можуть існувати під поверхнею супутника Землі.”, — говорить вчений Девід Блер.
Спеціалісти, що стоять за цим дослідженням, пояснюють, що згідно із отриманими в ході багаторічної роботи доказами, на поверхні Місяця вони знайшли декілька довгих та дуже глибоких каналів. Ширина деяких із цих каналів сягає 10 кілометрів.
Незвичайні геологічні структури на Місяці, що називаються звивистими борознами, можуть бути доказом того, що на супутнику колись текли лавові ріки, які згодом змінили ландшафт та призвели до настільки незвичних утворень.
Джерело: hi-news.ru